گواهینامه نبوش در ایمنی حریق (FSC)

NEBOSH Certificate in Fire Safety

 

 

 

* اگر ویدئو پخش نمی شود، اینجا کلیک کنید *

مشاهده / دانلود ویدئوی معرفی دوره گواهینامه نبوش در ایمنی حریق (FSC)

 

 

دوره آموزشی گواهینامه نبوش در ایمنی حریق (FSC) در سال 2021 میلادی جایگزین نسخه قبلی این دوره (IFC) شد و به کار گیری آن از تاریخ 1 می 2021 آغاز گردید. این دوره آموزشی به شما کمک می کند تا مهارت های ایمنی حریق را آموزش دیده و گسترش دهید به طوری که بتوانید این آموخته ها را در هر محیط کاری در هر جایی از دنیا پیاده کنید. این گواهینامه، دانش و فهم کافی برای مشاوره در زمینه محافظت در برابر حریق برای پرسنل و محیط کار، همچنین برای انجام یک ارزیابی ریسک حریق مؤثر در محیط هایی با ریسک کم تا متوسط را فراهم می آورد.

 

دوره آموزشی گواهینامه نبوش در ایمنی حریق (FSC) یک الزام برای افرادی است که در محیط کار دارای مسئولیت های مرتبط با ایمنی حریق هستند که عموما شامل مدیران ایمنی و بهداشت یا HSE، افسران و نمایندگان HSE می‌باشد.

 

 

مزایای دریافت گواهینامه نبوش در ایمنی حریق (FSC)

 • تقویت چشم اندازهای حرفه ای؛ گواهینامه های نبوش (NEBOSH Certificates) برای کارفرمایان در سراسر جهان ارزشمند است.
 • کسب دانش فنی تخصصی در زمینه ایمنی حریق از طریق تجربیات کاربردی
 • ایجاد تغییرات چشمگیر در زمینه ایمنی حریق در محل کار

 

با تکمیل دوره آموزشی گواهینامه نبوش در ایمنی حریق (FSC) قادر خواهید بود:

 • بهبود ایمنی حریق در محل کار را از لحاظ اقتصادی و فنی توجیه کنید.
 • در مورد چگونگی وقوع حریق و انفجار و همچنین کنترل ها و پیشگیری های مناسب برای به حداقل رساندن ریسک های حریق و انفجار، مشاوره دهید.
 • به کارفرما در مورد الزامات مربوط به حفاظت در برابر حریق در محل کار و کارگران، از جمله تعهدات مناسب آموزشی، مشاوره دهید.
 • در محل کار، ارزیابی ریسک حریق انجام دهید - اولویت بندی ریسک ها، بازرسی از محل کار، شناسایی طیف وسیعی از خطرات معمول آتش سوزی، ارزیابی ریسک ها و خطرات (با در نظر گرفتن کنترل های فعلی)، پیش‌بینی و توصیه اقدامات کنترلی آینده، اقدامات برنامه ریزی

 

 

سرفصل ها

بخش FSC1: ایمنی حریق (Fire Safety)

 • مدیریت ایمنی حریق
 • اصول حریق و انفجار
 • سوخت، اکسیژن و منابع اشتعال، و اقدامات کنترلی
 • حفاظت از آتش در ساختمان ها
 • ایمنی افراد در صورت بروز آتش سوزی
 • ارزیابی ریسک ایمنی حریق

 

ارزیابی این بخش بصورت تکالیفی است که بر اساس یک سناریو به دانشجو داده می شود. این آزمون کتاب باز (Open Book) می باشد و در منزل یا محل کار انجام می گیرد. سناریو از ساعت 11 صبح به وقت انگلستان در تاریخ مشخص شده (جدول ذیل) در پنل دانشجو ارائه می گردد. انجام این تکالیف حدودا 5 ساعت زمان خواهد برد که دانشجو برای آن 24 ساعت زمان دارد تا نتیجه را برای NEBOSH ارسال کند. نمره قبولی در این آزمون، حداقل 45% می باشد.

 

پس از آزمون، زمان انجام یک مصاحبه با شما تعیین می شود. این مصاحبه بین شما و یک مدرس مورد تایید و به صورت تصویری انجام می شود. نوع نرم افزار و تاریخ و ساعت دقیق انجام مصاحبه با شما هماهنگ خواهد شد. این مصاحبه به دو منظور طراحی شده است، اول جهت احراز هویت شما، و دوم جهت اطمینان از پاسخ گویی آزمون توسط خود شما. این مصاحبه نمره ای ندارد و فقط برای موارد مذکور طراحی شده است. سوالات مصاحبه به صورت کلی از همان سوالاتی که پاسخ داده اید طرح می شود.

 

 

 

بخش FSC2: ارزیابی ریسک حریق (Fire Risk Assessment)

 • ارزیابی عملی

 

ارزیابی این بخش بوسیله یک پروژه عملی 3 ساعته ارزیابی ریسک حریق است که در محل کار خود دانشجو (یا هر محل کاری که برای این کار مناسب باشد) می بایست انجام گیرد. دانشجو می بایست متعهد گردد که این پروژه را شخصا انجام داده است. خروجی نهایی پروژه می بایست در قالب یک فایل PDF تحویل گردد. این آزمون نمره ندارد و فقط قبولی و مردودی به دانشجو اعلام می شود.

 

 

 

 

تاریخ های آزمون کتاب باز و ارزیابی ریسک FSC1 و FSC2
NEBOSH FSC1 (OBE) and FSC2 (Fire Risk Assessment) Exam Dates

تاریخ های آزمون FSC1-2 - HSE Arya - RRC - NEBOSH

 

 

 

🔴🔴🔴 کلیپ آشنایی با نحوه استفاده از پنل برگزاری دوره های آموزشی آنلاین NEBOSHIOSHIEMA و ... در وبسایت شرکت RRC INTERNATIONAL 🔴🔴🔴

 

 

 

مشاهده در آپارات مشاهده در تلگرام

 

 

------------------------------------------

مختصری درباره سازمان نبوش (NEBOSH)
 
نبوش، مجری امتحان ملی در ایمنی و بهداشت شغلی (The National Examination Board in Occupational Safety and Health) به عنوان یک امتحان غیر وابسته، بصورت تشکیلاتی گواهی دهنده با رویکرد غیر انتفاعی تشکیل شده است. نبوش طیف وسیعی از گواهی های مرتبط با شغل و معتبر در صحنه بین المللی در زمینه بهداشت، ایمنی و محیط زیست و نیازمندی های مدیریت ریسک را طراحی کرده که در زمینه های شغلی مختلف و برای سازمان های خصوصی و دولتی کاربرد دارد. دوره های نبوش هر ساله 50.000 داوطلب را در جهان در بیش از 600 موسسه مختلف و در 120 کشور دنیا جذب می‌­نماید.
 
شرکت HSE Arya، نماینده رسمی RRC International انگلستان در ایران، دوره های NEBOSH را بصورت آموزش آنلاین و آزمون حضوری و آنلاین در ایران (همچنین بصورت درون سازمانی در سراسر کشور) ارائه می دهد.


 

 

به کانال نبوش ایران بپیوندید

https://t.me/IranNebosh

 

 

Telegram - IranNebosh Channel - HSE Arya  Instagram - HSE Arya Training  Linkedin - HSE Arya Training  Linkedin Page - HSE Arya Training  Aparat - HSE Arya Training  Youtube - HSE Arya Training  Facebook - HSE Arya Training  Twitter - HSE Arya Training

 

واحد آموزش

 

 

 

دوره های مرتبط

 

دوره کامل گواهینامه بین المللی جنرال نبوش (IG 2018) NEBOSH International General Certificate (IG 2018) - HSE Arya - RRC

 

 

دیپلم بین المللی نبوش برای متخصصان مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای (IDip) - ورژن 2021 NEBOSH International Diploma for Occupational Health and Safety Management Professionals - 2021 - HSE Arya - RRC

 

 

 درباره ما | حریم خصوصی | ثبت شکایت | قوانین سایت

تمامی حقوق این سایت متعلق به HSEARYA می‌باشد.

Designed by TAMDATA

بالا