دوره کامل گواهینامه بین المللی جنرال نبوش (IG 2018)

NEBOSH International General Certificate (IG 2018)

دوره کامل گواهینامه بین المللی جنرال نبوش (IG 2018)

NEBOSH International General Certificate (IG 2018)

 

 

معرفی دوره گواهی بین المللی عمومی نبوش در ایمنی و بهداشت حرفه ای (IG-2018)

گواهی بین المللی عمومی نبوش در ایمنی و بهداشت حرفه ای IG) : برای کسانی که شاغلند و یا می‌خواهند در ایمنی و بهداشت حرفه ای در هر جایی از دنیا در بالاترین سطح کار کنند، یک صلاحیت ضروری است. IG به شما این توانایی را می‎‌دهد که برای تعداد زیادی از شغل های ایمنی و بهداشت حرفه ای به عنوان افسر ایمنی و بهداشت، مشاور، سرپرست و ... در بیشتر صنایع درخواست دهید.

گواهینامه بین المللی جنرال نبوش براساس استانداردهای بین المللی تدوین شده است و یکی از معتبر ترین و پر مخاطب ترین دوره های آموزشی HSE در دنیا محسوب می شود.

 

 

 

 

مزایای دستیابی به گواهی نامه NEBOSH IG

- تقویت چشم اندازهای حرفه ای، گواهینامه های نبوش توسط کارفرمایان در سطح جهانی ارزشمند است.

- واجد شرایط عضویت به عنوان عضو همکار AIOSH و مطابق با الزامات آکادمیک برای عضویت فنی (TechIOSH)

- واجد شرایط عضویت به عضویت همکار IIRSM (AIIRSM)

 

آخرین تغییرات سرفصل های دوره NEBOSH IG 2018 نسبت به دوره IGC 2014 

 

برای اولین بار در ایران  شرکت HSE Arya مفتخر است که دوره NEBOSH IG 2018  را در ایران برگزار نماید. دوره حتی به صورت فردی و به صورت آنلاین برگزار می شود.

 

مزایای دوره NEBOSH IG 2018

 • استفاده از مرکز آموزش  RRC International  به عنوان یکی از معتبرترین نمایندگان نبوش در دنیا (سطح طلایی NEBOSH)
 • شروع دوره : هر زمان که ثبت نام کنید!
 • طراحی مرکز آموزش وب سایت به صورتی که روی موبایل به خوبی قابل مشاهده باشد. (Mobile friendly)
 • شیوه نوین و فعال آموزشی شامل: ویدیو آموزشی، انیمیشن، آزمون پایان درس، بررسی پیشرفت دانشجو توسط مدرس، شبیه سازی آزمون با نمونه سوالات مشابه آزمون استاندارد (Mock exam)
 • حمایت نامحدود اساتید مورد تایید نبوش (هر زمان که نیاز باشد می توانید با بهترین های دنیا مشورت نمائید)
 • امکان دانلود کتاب به صورت Pdf  جهت مطالعه Offline
 • امکان گفتگو با سایر شرکت کنندگان در دوره های نبوش از سراسر دنیا
 • 20 ساعت کاهش زمان دوره نسبت به ورژن قبل (113 ساعت)
 • کاهش تعداد آزمون از 3 آزمون به 2 (توضیحات در زیر)

 

 

سرفصل های دوره گواهی بین المللی عمومی نبوش در ایمنی و بهداشت حرفه ای  (IG)

بخش IG1 : مدیریت سلامت و ایمنی

 • چرا ما بایستی سلامت و ایمنی محیط کار را مدیریت کنیم.
 • سیستم های مدیریت سلامت و ایمنی کار چگونه کار می کنند و چه شکلی هستند.
 • مدیریت ریسک-درک انسان ها و فرآیندها.
 • پایش و اندازه گیری سلامت و ایمنی.

 

فصل اول به تشریح سیستم های مدیریت سلامت و ایمنی و کاربرد آنها دراستانداردهای بین المللی می پردازد و دید مدیریتی کاملی را در حوزه ایمنی و سلامت به فرد می دهد. از زمان ثبت نام در دوره، دانشجو می تواند 24 ساعته به مرکز آموزش پیشرفته  RRC  دسترسی داشته باشد و مطالعه نماید. مشورت با اساتید خبره و مورد تایید سازمان NEBOSH، علی رغم ارتقای سطح دانش HSE شما، می تواند کمک کند تا نحوه و شرایط آزمون را از قبل بشناسید و از آزمون سربلند بیرون آیید.

 

 

بخش IG2 : ارزیابی ریسک

 • سلامت فیزیکی و روانی
 • سلامت اسکلتی-عضلانی
 • عوامل شیمیایی و بیولوژیکی
 • مشکلات عمومی محل کار
 • تجهیزات (ابزار) کار
 • حریق
 • الکتریسیته (برق)

 

فصل دوم در حوزه مدیریت ریسک می باشد که مباحث ارزیابی ریسک را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

 

 

مهلت گذراندن دوره IG

دانشجو از زمان ثبت نام، 18 ماه (یک سال و نیم) فرصت مطالعه و آمادگی برای آزمون دارد. این بدان معنا است که از زمان ثبت نام، می بایست در یکی از آزمون هایی که در یک سال و نیم آینده برگزار می شود، ثبت نام نماید. مشخص نمودن زمان آزمون، در فرم اولیه ثبت نام الزامی است. البته بعدا در صورت عدم آمادگی های لازم، امکان جابجایی زمان آزمون وجود دارد. جابجایی آزمون فقط یک بار رایگان خواهد بود و اگر بار دوم دانشجو قصد جابجایی زمان آزمون را داشته باشد بایستی هزینه ثبت نام آزمون را بپردازد.

 

آزمون های دوره آموزشی IGC-2018

آزمون بخش IG1 

در تاریخ 1 جولای 2020 فرمت آزمون IG1 تغییر کرد.

آزمون IG1  از این پس در منزل تحت عنوان آزمون "کتاب باز" برگزار می شود. سوالات آزمون در یک تاریخ از قبل مشخص شده(مشخص در دنیا) ارسال خواهند شد و شما 24 ساعت برای پاسخگویی، تکمیل و ارسال مجدد آنها زمان خواهید داشت.زمان واقعی مورد نیاز برای آزمون چند ساعت است و این بازه ی 24 ساعته برای مناطق با زمان بندی متفاوت در دنیا تعبیه شده است.

خود آزمون شامل سوالاتی براساس یک سناریو است و به نوعی طراحی شده است که دانش به دست آمده شما در طول مطالعه دوره را مورد سنجش قرار می دهد. شما مجاز به استفاده از کتاب و منابع گوناگون علاوه بر متریال آموزشی دوره خود هستید اما می بایست تمام متریال مورد استفاده را به صورت رفرنس در کنار پاسخ هر سوال بنویسید.نوشتن دقیق رفرنس استفاده برای پاسخگویی نیاز مبرم نیست و فقط کافی است نام کتاب و فصل و صفحه ذکر شود.در ضمن می بایست شما پاسخ ها را به زبان خود بنویسید نه اینکه عینا آن را از منبع منتقل کنید و کپی نمائید. این مورد بسیار مهم است زیرا که نبوش از یک نرم افزار برای بررسی پاسخ ها استفاده می کند تا اطمینان حاصل کند که پاسخ ها کپی صرف نباشند.

 شما می بایست پاسخ ها را به زبان و درک خودتان از مفاد موجود در متریال آموزشی بنویسید نه اینکه عینا آن را کپی نمائید!

پس از آزمون، زمان انجام یک مصاحبه با شما تعیین می شود. این مصاحبه بین شما و یک مدرس تعیین شده توسط مرکز آموزشیتان توسط یکی از نرم افزارهای ارتباطی به صورت تصویری انجام می شود. نوع نرم افزار و تاریخ و ساعت دقیق انجام مصاحبه با شما هماهنگ خواهد شد. این مصاحبه به دو منظور طراحی شده است، اول جهت احراز هویت شما، و دوم جهت اطمینان از پاسخ گویی آزمون توسط خود شما. این مصاحبه نمره ای ندارد و فقط برای موارد مذکور طراحی شده است. سوالات مصاحبه به صورت کلی از همان سوالاتی که پاسخ داده اید طرح می شود. شما می بایست کامل مطالب دوره را قبل از آزمون مطالعه نمائید و پیشنهاد می کنیم از نکات یادداشت برداری نمائید تا در زمان آزمون آسانتر به سوالات پاسخ دهید.

 

نمرات آزمون به سه رتبه تقسیم می شود:

Distinction: 75 or higher

Credit: 65-74

Pass: 45-64

 

نظرات برخی از شرکت کنندگان در اولین آزمون های آنلاین جدید IG1

 

آزمون بخش IG2 

آزمون این بخش به صورت پروژه ای - عملی (Practical) می باشد و دانشجو از زمان ثبت نام در دوره، تا 2 هفته قبل از آزمون IG1 فرصت دارد که فرمها و اطلاعات این آزمون را تکمیل نماید. برآورد سازمان نبوش برای تکمیل آزمون عملی، 3 ساعت می باشد.

این مبحث نمره ندارد و فقط قبولی یا مردودی توسط NEBOSH اعلام می شود. در صورت مردودی دانشجو می تواند از بازخورد و راهنمایی استاد راجع به نواقص موجود در پروژه اش مطلع شود و با تصحیح این مفاد دوباره آزمون دهد.

 

هزینه آزمون

همان طور که در بالا ذکر شد آزمون دوره جنرال به صورت مجازی درآمده است و دیگر نیازی به حضور متقاضیان در محل آزمون ندارد، به همین جهت آزمون هیچ هزینه ای ندارد. از این پس متقاضیان در تمام دنیا می توانند به آسانی در منزل خود در آزمون دوره جنرال شرکت کنند.

 

مهلت ثبت نام در آزمون 

دانشجو می تواند هر زمان که بخواهد دردوره آنلاین شرکت کند.( دوره های حضوری به صورت درون سازمانی بنا به نیازسازمان متقاضی، توسط شرکت HSE Arya برگزار می شود). زمان آزمون های دوره در سراسر دنیا ثابت و از قبل تعیین شده است (NEBOSH Exam Date) و دانشجو بایستی در زمان ثبت نام، یکی از این تاریخ های مشخص شده را انتخاب نماید. البته این امکان وجود دارد که اگر به هر دلیلی دانشجو آمادگی حضور در آزمون را نداشته باشد، می تواند تاریخ آزمون خود را قبل از اتمام مهلت ثبت نام آزمون تغییر دهد و آن را به زمان آزمون بعدی موکول کند.

 

آزمون مجدد

اگر دانشجو در دوره شرکت کند و به هر دلیلی موفق به قبولی در آزمون نشود تا مدت 5 سال اجازه آزمون مجدد دارد و می تواند در آزمون های بعدی شرکت کند. دانشجو برای شرکت در آزمون های بعدی بایستی هزینه آزمون مجدد را پرداخت و اقدام به ثبت نام مجدد نماید. برخی از دانشجویان نیز جهت ارتقا نمره در مدرک خود در آزمون های مجدد شرکت می کنند که می تواند متضمن موقعیت شغلی بهتری برای آن ها باشد.

 

پنل کاربری

لازم به ذکر است که پس از شرکت در آزمون اول، پنل کاربری سایت RRC   برای دانشجو بسته می شود(در صورت قبولی یا مردودی در آزمون)، لذا اگر دانشجویی در آزمون مردود شود بایستی برای باز شدن مجدد پنل کاربری خود هزینه ای تحت عنوان Resit، پرداخت نماید.

 

 

 

*دانلود راهنمای آزمون IG2  برای مطالعه بیشتر

 

 

نظرات برخی از شرکت کنندگان این دوره آموزشی

 

 

بروشور دوره NEBOSH IG

این فایل یک بروشور کلی است شامل مواردی که این دوره پوشش می دهد، نحوه ارزیابی دوره، مزایای شرکت در دوره برای افراد و سازمانها و همچنین افرادی که شرکت در این دوره به آنها توصیه می گردد.

دانلود بروشور دوره NEBOSH IGC به زبان انگلیسی

 

 

راهنمای جامع دوره آموزشی  NEBOSH IGC

این فایل شامل سرفصل ها و جزییات سرفصل ها و همچنین توضیحات تکمیلی است.

راهنمای جامع سرفصل ها و توضیحات تکمیلی  NEBOSH IGC

 

  

 

راهنمای سوالات آزمون های NEBOSH Certificate

این فایل شامل نکاتی در مورد درک بهتر سوالات آزمون های نبوش است که به دانشجو کمک می کند تا به سوالات به شیوه صحیح تری پاسخ دهد. بطور مثال، اگر یک سوال با کلمه Outline شروع می شود، با مطالعه این فایل می‌توانید دریابید که طراح سوال، دقیقا انتظار چه پاسخی را برای آن سوال از دانشجو داد.

 

 

فایل راهنمای دانشجویان برای  شرکت در آزمون های NEBOSH

در این فایل مواردی از جمله تکنیک های مورد استفاده در آزمون، روش های یادگیری، مدیریت زمان در حین آزمون و ... برای ایجاد آمادگی هر چه بیشتر متقاضیان شرکت در آزمون های NEBOSH آمده است.

دانلود فایل راهنمای دانشجویان برای شرکت در آزمون های NEBOSH

 

 

شرایط و ضوابط  شرکت در دوره های  NEBOSH

این فایل شامل قوانین کلی نبوش، ثبت نام، آزمون ها و ... می باشد.

دانلود شرایط و ضوابط شرکت در دوره های NEBOSH به زبان انگلیسی

دانلود شرایط و ضوابط شرکت در دوره های NEBOSH به زبان عربی

دانلود شرایط و ضوابط شرکت در دوره های NEBOSH به زبان ترکی

 

 دانلود فایل نمودار و توضیحات مرتبط سطوح نبوش

 

 

 

 

🔴🔴🔴 کلیپ آشنایی با نحوه استفاده از پنل برگزاری دوره های آموزشی آنلاین NEBOSH, IOSH, IEMA و ... در وبسایت شرکت RRC INTERNATIONAL 🔴🔴🔴

 

 

 

مشاهده در آپارات مشاهده در تلگرام

 

------------------------------------------

 

 

مختصری درباره NEBOSH  

The National Examination Board in Occupational Safety and Health

مجری امتحان ملی در ایمنی و بهداشت شغلی

 نبوش معتبرترین موسسه غیرانتفاعی دنیا برای تعیین صلاحیت افراد در حوزه ایمنی و بهداشت است. این موسسه طیف وسیعی از گواهی های مرتبط معتبر و کاربردی را برای سازمان های خصوصی و دولتی در صحنه بین المللی در زمینه بهداشت، ایمنی و محیط زیست و مدیریت ریسک طراحی کرده است. نبوش با 600 موسسه گوناگون فعال دربیش از132 کشور هر ساله هزاران دانشجورا در نقاط مختلف دنیا جذب می‌­نماید .از سال 1979 و زمان تاسیس نبوش تا کنون حدود نیم میلیون نفر از سراسر دنیا اقدام به دریافت گواهینامه از نبوش کرده اند. گواهینامه های نبوش برای بسیاری از کارفرمایان و شرکتهای معتبر دنیا، از الزامات استخدامی مهم محسوب می شود. نبوش در سال 2014 نشان افتخار ملکه انگلستان را جهت شناساندن و معتبر کردن نشان تجاری انگلستان در دنیا دریافت نموده است.

 

برای کسب اطلاعات در مورد دوره های آموزشی NEBOSH با ما در تماس باشید.

 

به کانال نبوش ایران بپیوندید

https://t.me/IranNebosh

 

 واحد آموزش

ارتباط با ما

 

 

 

 

 درباره ما | حریم خصوصی | ثبت شکایت | قوانین سایت

تمامی حقوق این سایت متعلق به HSEARYA می‌باشد.

Designed by TAMDATA

بالا