دوره کامل گواهینامه بین المللی جنرال نبوش (IG - IGC)

NEBOSH International General Certificate

 

 

 

 

 

 

معرفی دوره گواهینامه بین المللی عمومی نبوش در ایمنی و بهداشت حرفه ای (IG)

گواهینامه بین المللی عمومی نبوش در ایمنی و بهداشت حرفه ای (IG) برای کسانی که شاغلند و یا می‌خواهند در ایمنی و بهداشت حرفه ای در هر جایی از دنیا در بالاترین سطح کار کنند، یک صلاحیت ضروری است. IG به شما این توانایی را می‎‌دهد که برای تعداد زیادی از شغل های ایمنی و بهداشت حرفه ای به عنوان افسر ایمنی و بهداشت، مشاور، سرپرست و ... در بیشتر صنایع درخواست دهید.

گواهینامه بین المللی عمومی نبوش در ایمنی و بهداشت حرفه ای (IG) براساس استانداردهای بین المللی تدوین شده است و یکی از معتبر ترین و پر مخاطب ترین دوره های آموزشی HSE در دنیا محسوب می شود.

 

 

 

مخاطبان

 • رهبران و سرپرستان HSE
 • افسران و ناظران HSE
 • مدیران پروژه ها و صنایع در تمامی سطوح
 • متخصصان نیروی انسانی در پروژه ها و صنایع
 • کارآموزان HSE
 • دانشجویان مباحث مرتبط با ایمنی، بهداشت و محیط زیست
 • کلیه علاقه مندان به مباحث بین المللی ایمنی، بهداشت و محیط زیست

 

 

ویدئو ها  / نظرات برخی از شرکت کنندگان این دوره آموزشی

 

آقای مهندس علی فرح بخش، مسئول HSE کارخانه مس ذوب خاتون آباد
آقای مهندس رضا بهرامی، کارشناس HSEQ دکل دریایی حفاری چاه نفت
 
 

 

 

سایر ویدئو ها 

 

 

 

 

مزایای دستیابی به گواهینامه بین المللی عمومی نبوش در ایمنی و بهداشت حرفه ای (IG)

- تقویت چشم اندازهای حرفه ای: گواهینامه های نبوش (NEBOSH Certificates) توسط کارفرمایان در سطح جهانی ارزشمند است.

- واجد شرایط عضویت به عنوان عضو همکار AIOSH و مطابق با الزامات آکادمیک برای عضویت فنی (TechIOSH)

- واجد شرایط عضویت به عضویت همکار IIRSM (AIIRSM)

 

 

مزایای دوره گواهینامه بین المللی عمومی نبوش در ایمنی و بهداشت حرفه ای (IG)

 • استفاده از مرکز آموزش RRC International  به عنوان یکی از معتبرترین نمایندگان نبوش در دنیا (سطح طلایی NEBOSH)
 • شروع دوره : هر زمان که ثبت نام کنید!
 • طراحی مرکز آموزش وب سایت به صورتی که روی موبایل به خوبی قابل مشاهده باشد. (Mobile friendly)
 • شیوه نوین و فعال آموزشی شامل: ویدیو آموزشی، انیمیشن، آزمون پایان درس، بررسی پیشرفت دانشجو توسط مدرس، شبیه سازی آزمون با نمونه سوالات مشابه آزمون استاندارد (Mock exam)
 • حمایت نامحدود اساتید مورد تایید نبوش (هر زمان که نیاز باشد می توانید با بهترین های دنیا مشورت نمائید)
 • امکان دانلود کتاب به صورت Pdf  جهت مطالعه بدون اینترنت
 • امکان گفتگو با سایر شرکت کنندگان در دوره های نبوش از سراسر دنیا
 • 20 ساعت کاهش زمان دوره نسبت به ورژن قبل (113 ساعت)
 • کاهش تعداد آزمونها از 3 به 2 (توضیحات در زیر)

 

 

سرفصل های دوره گواهینامه بین المللی عمومی نبوش در ایمنی و بهداشت حرفه ای (IG)

بخش IG1 : مدیریت سلامت و ایمنی

 • چرا ما بایستی سلامت و ایمنی محیط کار را مدیریت کنیم.
 • سیستم های مدیریت سلامت و ایمنی کار چگونه کار می کنند و به چه شکل هستند.
 • مدیریت ریسک - درک انسان ها و فرآیندها.
 • پایش و اندازه گیری سلامت و ایمنی.

 

 

آزمون بخشIG1 

آزمون IG1 از این پس در منزل تحت عنوان آزمون "کتاب باز (Open-Book   -   OBE)" برگزار می شود. سوالات آزمون در یک تاریخ از قبل مشخص شده (مشخص در دنیا) ارسال خواهند شد و شما 24 ساعت برای پاسخگویی، تکمیل و ارسال مجدد آنها زمان خواهید داشت. زمان واقعی مورد نیاز برای آزمون چند ساعت است و این بازه ی 24 ساعته برای مناطق با زمان بندی متفاوت در دنیا تعبیه شده است.

خود آزمون شامل سوالاتی براساس یک سناریو است و به نوعی طراحی شده است که دانش به دست آمده شما در طول مطالعه دوره را مورد سنجش قرار می دهد. شما مجاز به استفاده از کتاب و منابع گوناگون علاوه بر متریال آموزشی دوره خود هستید اما می بایست تمام متریال مورد استفاده را به صورت رفرنس در کنار پاسخ هر سوال بنویسید.نوشتن دقیق رفرنس استفاده برای پاسخگویی نیاز مبرم نیست و فقط کافی است نام کتاب و فصل و صفحه ذکر شود.در ضمن می بایست شما پاسخ ها را به زبان خود بنویسید نه اینکه عینا آن را از منبع منتقل کنید و کپی نمائید. این مورد بسیار مهم است زیرا که نبوش از یک نرم افزار برای بررسی پاسخ ها استفاده می کند تا اطمینان حاصل کند که پاسخ ها کپی صرف نباشند.

 شما می بایست پاسخ ها را به زبان و درک خودتان از مفاد موجود در متریال آموزشی بنویسید نه اینکه عینا آن را کپی نمائید!

نمره قبولی در این آزمون، حداقل نمره 45 از 100 می باشد.

پس از آزمون، زمان انجام یک مصاحبه با شما تعیین می شود. این مصاحبه بین شما و یک مدرس مورد تایید و به صورت تصویری انجام می شود. نوع نرم افزار و تاریخ و ساعت دقیق انجام مصاحبه با شما هماهنگ خواهد شد. این مصاحبه به دو منظور طراحی شده است، اول جهت احراز هویت شما، و دوم جهت اطمینان از پاسخ گویی آزمون توسط خود شما. این مصاحبه نمره ای ندارد و فقط برای موارد مذکور طراحی شده است. سوالات مصاحبه به صورت کلی از همان سوالاتی که پاسخ داده اید طرح می شود.

 

 

تاریخ های آزمون کتاب باز
(NEBOSH IG1 OBE Exam Dates)

تاریخ های آزمون IG1 - HSE Arya - RRC - NEBOSH

 

 

بخش IG2 : ارزیابی ریسک

 • سلامت فیزیکی و روانی
 • سلامت اسکلتی-عضلانی
 • عوامل شیمیایی و بیولوژیکی
 • مشکلات عمومی محل کار
 • تجهیزات (ابزار) کار
 • حریق
 • الکتریسیته (برق)

 

آزمون بخش IG2 

آزمون این بخش به صورت پروژه ای عملی (Practical) می باشد و دانشجو از 2 هفته قبل از آزمون IG1 تا 1 هفته بعد از آن فرصت دارد که فرمها و اطلاعات این آزمون را تکمیل نماید. برآورد سازمان نبوش برای تکمیل آزمون عملی، 3 ساعت می باشد.

این مبحث نمره ندارد و فقط قبولی یا مردودی توسط سازمان NEBOSH اعلام می شود. در صورت مردودی دانشجو می تواند از بازخورد و راهنمایی استاد راجع به نواقص موجود در پروژه اش مطلع شود و با تصحیح این مفاد دوباره در آزمون شرکت کند.

 

 

 

 

 

 

 

هزینه آزمون

همان طور که در بالا ذکر شد آزمون دوره جنرال به صورت مجازی درآمده است و دیگر نیازی به حضور متقاضیان در محل آزمون ندارد، به همین جهت آزمون هیچ هزینه ای ندارد. از این پس متقاضیان در تمام دنیا می توانند به آسانی در منزل خود در آزمون دوره جنرال شرکت کنند.

 

 

مهلت گذراندن دوره گواهینامه بین المللی عمومی نبوش در ایمنی و بهداشت حرفه ای (IG)

دانشجو از زمان ثبت نام، 18 ماه (یک سال و نیم) فرصت مطالعه و آمادگی برای آزمون دارد. این بدان معنا است که از زمان ثبت نام، می بایست در یکی از آزمون هایی که در یک سال و نیم آینده برگزار می شود، ثبت نام نماید. مشخص نمودن زمان آزمون، در فرم اولیه ثبت نام الزامی است. البته بعدا در صورت عدم آمادگی های لازم، امکان جابجایی زمان آزمون وجود دارد. جابجایی آزمون فقط یک بار رایگان خواهد بود و اگر بار دوم دانشجو قصد جابجایی زمان آزمون را داشته باشد بایستی هزینه اعلام شده را پرداخت نماید.

 

 

مهلت ثبت نام در آزمون 

دانشجو می تواند هر زمان که بخواهد دردوره آنلاین شرکت کند.( دوره های حضوری به صورت درون سازمانی بنا به نیازسازمان متقاضی، توسط شرکت HSE Arya برگزار می شود). زمان آزمون های دوره در سراسر دنیا ثابت و از قبل تعیین شده است (NEBOSH Exam Date) و دانشجو بایستی در زمان ثبت نام، یکی از این تاریخ های مشخص شده را انتخاب نماید. البته این امکان وجود دارد که اگر به هر دلیلی دانشجو آمادگی حضور در آزمون را نداشته باشد، می تواند تاریخ آزمون خود را قبل از اتمام مهلت ثبت نام آزمون تغییر دهد و آن را به زمان آزمون بعدی موکول کند.

 

آزمون مجدد

اگر دانشجو در دوره شرکت کند و به هر دلیلی موفق به قبولی در آزمون نشود، تا مدت 5 سال اجازه آزمون مجدد دارد و می تواند در آزمون های بعدی شرکت کند. دانشجو برای شرکت در آزمون های بعدی بایستی هزینه آزمون مجدد را پرداخت کند و یا اقدام به ثبت نام مجدد نماید. برخی از دانشجویان نیز جهت ارتقا نمره در مدرک خود در آزمون های مجدد شرکت می کنند که می تواند موجب کسب موقعیت های شغلی بهتر برای آن ها باشد.

 

 

 

 

 

 

🔴🔴🔴 کلیپ آشنایی با نحوه استفاده از پنل برگزاری دوره های آموزشی آنلاین NEBOSH, IOSH, IEMA و ... در وبسایت شرکت RRC INTERNATIONAL 🔴🔴🔴

 

 

 

 

مشاهده در آپارات مشاهده در تلگرام

 

 

------------------------------------------

مختصری درباره سازمان نبوش (NEBOSH)
 
نبوش، مجری امتحان ملی در ایمنی و بهداشت شغلی (The National Examination Board in Occupational Safety and Health) به عنوان یک امتحان غیر وابسته، بصورت تشکیلاتی گواهی دهنده با رویکرد غیر انتفاعی تشکیل شده است. نبوش طیف وسیعی از گواهی های مرتبط با شغل و معتبر در صحنه بین المللی در زمینه بهداشت، ایمنی و محیط زیست و نیازمندی های مدیریت ریسک را طراحی کرده که در زمینه های شغلی مختلف و برای سازمان های خصوصی و دولتی کاربرد دارد. دوره های نبوش هر ساله 50.000 داوطلب را در جهان در بیش از 600 موسسه مختلف و در 120 کشور دنیا جذب می‌­نماید.
 
شرکت HSE Arya، نماینده رسمی RRC International انگلستان در ایران، دوره های NEBOSH را بصورت آموزش آنلاین و آزمون حضوری و آنلاین در ایران (همچنین بصورت درون سازمانی در سراسر کشور) ارائه می دهد.


 

 

به کانال نبوش ایران بپیوندید

https://t.me/IranNebosh

 

 

Telegram - IranNebosh Channel - HSE Arya  Instagram - HSE Arya Training  Linkedin - HSE Arya Training  Linkedin Page - HSE Arya Training  Aparat - HSE Arya Training  Youtube - HSE Arya Training  Facebook - HSE Arya Training  Twitter - HSE Arya Training

 

واحد آموزش

 

 

 

دوره های مرتبط

 

گواهینامه HSE نبوش در ارتقاء رهبری ایمنی و بهداشت (HSL) NEBOSH HSE Certificate in Health & Safety Leadership Excellence - HSE Arya - RRC

 

 

دیپلم بین المللی نبوش برای متخصصان مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای (IDip) - ورژن 2021 NEBOSH International Diploma for Occupational Health and Safety Management Professionals - 2021 - HSE Arya - RRC

 

 

 درباره ما | حریم خصوصی | ثبت شکایت | قوانین سایت

تمامی حقوق این سایت متعلق به HSEARYA می‌باشد.

Designed by TAMDATA

بالا