ورژن جدید دوره NEBOSH IFC، توسط نبوش منتشر شد

طبق اعلام جدید سازمان NEBOSH، از این پس آزمون دوره NEBOSH  IFC 
(NEBOSH International Certificate in Fire Safety and Risk Management) بصورت آنلاین (Open Book Exam) برگزار می گردد.
 
به اطلاع می رساند دوره جدید IFC با نام FSC (NEBOSH Fire Safety Certificate) توسط شرکت HSE Arya نماینده رسمی RRC در ایران، از تاریخ 1 می 2021 برگزار خواهد شد.
 
تفاوتهای اساسی در ورژن جدید:
در ورژن قبلی، دوره ارزیابی ریسک و ایمنی حریق نبوش، سه Unit وجود داشت:
- IFC1
- IFC2
 
اما در سیلابس جدید این دوره، IG1 حذف شده است و بنابراین دوره جدید کوتاهتر و هدفمندتر شده است. در نتیجه این Unit از آزمون نیز حذف شده است و تعداد آزمونها از 3 آزمون به 2 آزمون تبدیل شده است. البته محتوای سیلابس قبلی تا حد زیادی حفظ شده است و برخی از بخشهای IG1 در دوره جدید گنجانده شده است.
 
زمان پیشنهادی نبوش برای مطالعه دوره NEBOSH Fire Certificate به 48 ساعت کاهش یافته است که قبلا 120 ساعت بوده است.
آزمون دوره جدید ایمنی حریق نبوش، در یونیت FSC1 با استفاده از یک سناریو و مبتنی بر آزمون کتاب باز (OBE) برگزار می شود و یونیت FSC2 با ارزیابی عملی (Practical) خطر آتش سوزی که در محل کار شما به وقوع می پیوندد، ارزیابی می گردد.
 

تاریخ های برگزاری آزمون ایمنی حریق نبوش:

اولین آزمون سیلابس جدید دوره ایمنی حریق نبوش،23 ژوئن 2021 برگزار خواهد شد و مهلت ثبت نام تا تاریخ 14 می 2021  خواهد بود.
 
آزمونهای بعدی مشخص شده توسط NEBOSH در تاریخ های 22 سپتامبر 2021 و15 دسامبر 2021 برگزار خواهد شد.
 
 
HSE Arya با همکاری RRC این امکان را فراهم کرده است که همه فراگیران سیلابس قدیمی بتوانند بصورت رایگان به سیلابس جدید منتقل شوند. این افراد تا تاریخ 30 ژوئن 2021 فرصت دارند تا درخواست دهند و به صورت کاملا رایگان به دوره جدید منتقل شوند. بعد از این تاریخ انتقال شامل هزینه خواهد بود.
 
 
. فراگیران  باید قبل از تاریخ 10 دسامبر2021 حتما در اولین آزمون خود شرکت کنند و آخرین تاریخ برای آزمون مجدد (re-sit) مورخ 22 دسامبر 2023 خواهد بود.
 
لازم به ذکر است نبوش در کشورهایی که دفتر آزمون ندارد (مثل ایران)، برای برگزاری آزمونهای حضوری، نماینده ای را اعزام و هزینه آن را دریافت می کند. این هزینه می بایست توسط دانشجویانی که در تاریخ مربوطه آزمون دارند، پرداخت شود. اما در مورد دوره جدید NEBOSH FSC، به دلیل آنلاین برگزار شدن آزمون (Open Book Exam)، خوشبختانه این هزینه حذف شده است و مبلغ پرداختی دانشجویان این دوره در ایران، کاهش یافته است.
 

درباره ما | حریم خصوصی | ثبت شکایت | قوانین سایت

تمامی حقوق این سایت متعلق به HSEARYA می‌باشد.

Designed by TAMDATA

بالا