ورژن جدید دوره نبوش در ایمنی حریق منتشر شد

 
طبق اعلام جدید سازمان NEBOSH، دوره آموزشی گواهینامه نبوش در ایمنی حریق (NEBOSH FSC) در سال 2021 میلادی جایگزین نسخه قبلی این دوره شد و به کار گیری آن از تاریخ 1 می 2021 آغاز گردید.
 
 
تفاوتهای اساسی در ورژن جدید:
در ورژن قبلی، سه Unit وجود داشت:
- (NEBOSH International General Certificate in Occupational HealIG1th and Safety) IG1
- IFC1
- IFC2
 
اما در سیلابس جدید این دوره، IG1 حذف شده است و بنابراین دوره جدید کوتاهتر و هدفمندتر شده است. در نتیجه این Unit از آزمون نیز حذف شده است و تعداد آزمونها از 3 آزمون به 2 آزمون تبدیل شده است. البته محتوای سیلابس قبلی تا حد زیادی حفظ شده است و برخی از بخشهای IG1 در دوره جدید گنجانده شده است.
 
زمان پیشنهادی نبوش برای مطالعه دوره NEBOSH FSC به 48 ساعت کاهش یافته است که قبلا 120 ساعت بوده است.
 
آزمون دوره جدید ایمنی حریق نبوش، در یونیت FSC1 با استفاده از یک سناریو و مبتنی بر آزمون کتاب باز (OBE) برگزار می شود و یونیت FSC2 با ارزیابی عملی (Practical) خطر آتش سوزی که در محل کار شما به وقوع می پیوندد، ارزیابی می گردد.
 
 
تاریخ های برگزاری آزمون ایمنی حریق نبوش:
 
اولین آزمون سیلابس جدید دوره ایمنی حریق نبوش، 23 ژوئن 2021 برگزار خواهد شد و مهلت ثبت نام تا تاریخ 14 می 2021  خواهد بود.
 
آزمونهای بعدی مشخص شده توسط NEBOSH در تاریخ های 22 سپتامبر 2021 و15 دسامبر 2021 برگزار خواهد شد.
 
 
شرکت HSE Arya، نماینده رسمی RRC International انگلستان در ایران، این امکان را فراهم کرده است که همه فراگیران سیلابس قدیمی بتوانند بصورت رایگان به سیلابس جدید منتقل شوند. این افراد تا تاریخ 30 ژوئن 2021 فرصت دارند تا درخواست دهند و به صورت کاملا رایگان به دوره جدید منتقل شوند. بعد از این تاریخ انتقال شامل هزینه خواهد بود.
 
 
. فراگیران  باید قبل از تاریخ 10 دسامبر2021 حتما در اولین آزمون خود شرکت کنند و آخرین تاریخ برای آزمون مجدد (re-sit) مورخ 22 دسامبر 2023 خواهد بود.
 
لازم به ذکر است نبوش در کشورهایی که دفتر آزمون ندارد (مثل ایران)، برای برگزاری آزمونهای حضوری، نماینده ای را اعزام و هزینه آن را دریافت می کند. این هزینه می بایست توسط دانشجویانی که در تاریخ مربوطه آزمون دارند، پرداخت شود. اما در مورد دوره جدید NEBOSH FSC، به دلیل آنلاین برگزار شدن آزمون (Open Book Exam)، خوشبختانه این هزینه حذف شده است و مبلغ پرداختی دانشجویان این دوره در ایران، کاهش یافته است.
 
 
 

------------------------------------------

مختصری درباره سازمان نبوش (NEBOSH)
 
نبوش، مجری امتحان ملی در ایمنی و بهداشت شغلی (The National Examination Board in Occupational Safety and Health) به عنوان یک امتحان غیر وابسته، بصورت تشکیلاتی گواهی دهنده با رویکرد غیر انتفاعی تشکیل شده است. نبوش طیف وسیعی از گواهی های مرتبط با شغل و معتبر در صحنه بین المللی در زمینه بهداشت، ایمنی و محیط زیست و نیازمندی های مدیریت ریسک را طراحی کرده که در زمینه های شغلی مختلف و برای سازمان های خصوصی و دولتی کاربرد دارد. دوره های نبوش هر ساله 50.000 داوطلب را در جهان در بیش از 600 موسسه مختلف و در 120 کشور دنیا جذب می‌­نماید.
 
شرکت HSE Arya، نماینده رسمی RRC International انگلستان در ایران، دوره های NEBOSH را بصورت آموزش آنلاین و آزمون حضوری و آنلاین در ایران (همچنین بصورت درون سازمانی در سراسر کشور) ارائه می دهد.


 

 

به کانال نبوش ایران بپیوندید

https://t.me/IranNebosh

 

 

Telegram - IranNebosh Channel - HSE Arya  Instagram - HSE Arya Training  Linkedin - HSE Arya Training  Linkedin Page - HSE Arya Training  Aparat - HSE Arya Training  Youtube - HSE Arya Training  Facebook - HSE Arya Training  Twitter - HSE Arya Training

 

واحد آموزش

 

 

درباره ما | حریم خصوصی | ثبت شکایت | قوانین سایت

تمامی حقوق این سایت متعلق به HSEARYA می‌باشد.

Designed by TAMDATA

بالا